קורסי טיפוס

מתוך Climbing_Encyclopedia
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

בדף זה מתוארים (באופן סכמאטי) קורסים שונים המקובלים בארץ. אם החלטתם איזה קורס מתאים לכם, ואתם מתקשים להחליט על מדריך או חברה, אתם מוזמנים לקרוא את ההמלצות הכלליות לגבי קורסים, מדריכים וחברות גלישה וטיפוס.

ואזהרה: ישנם מדריכים המדריכים קורסים שלא על פי הסמכתם וחברות המספקות קורסים בהדרכת מדריכים שאינם מוסמכים. לדוגמה, מדריכי גלישה המדריכים קורסי טיפוס, או מטפסים שאינם מוסמכים כלל המדריכים קורסים כאלה. אנו ממליצים לעבור קורסים רק אצל מדריכים וחברות העומדים בתו התקן של עמותת מדריכי הטיפוס הישראלים.

פירוט מלא של קורסי ההדרכה וההסמכות שהם מקנים ניתן למצוא כאן.

קורסי טיפוס וגלישה

קורס קניונינג וגלישת מצוקים / סנפלינג

קורס גלישה הוא קורס עבודת חבל ברמה בסיסית בו לומדים גלישת מצוקים, אבטחה בגלישה, בניית תחנות ופתרון תקלות ברמה בסיסית. הקורס מתמקד בכישורים הנדרשים לטיולי קניונינג קצרים.

קורס טיפוס בסיסי

קורס טיפוס בסיסי נותן הזדמנות להתנסות בטיפוס ומבוא לכל הנושאים החשובים. נושאים אלה כוללים: איבטוח בטופ-רופ ובהובלה, ניקוי אחרי מוביל, בניית תחנות פשוטות ופתרון תקלות ברמה בסיסית.

קורס טיפוס מתקדם - הובלה על בולטים

קורס קצר המיועד למטפסים הרוצים להתחיל להוביל מסלולים ספורטיביים קצרים וארוכים. קורס זה מיועד למטפסי קירות המעוניינים להתחיל להקליפ בולטים על סלע ולבוגרי קורס טיפוס בסיסי שרוצים להתחיל להוביל במסלולים ספורטיביים.

קורס טיפוס מתקדם - הובלה על אבני עיגון

קורס בן שישה ימים המקנה מכלול של כלים הדרושים למוביל על אבני עיגון כולל עבודה עם אבני עיגון, בניית תחנות מסוגים שונים, חילוץ מוביל וטיפוס מלאכותי, עבודה עם חבל יחיד וחבל כפול.

קורס טיפוס מפלי קרח

מה קורה למפלי מים כשהם קופאים? הם הופכים למצוקי קרח מדהימים ביופיים. ואנחנו? אנחנו מקבלים את הספורט של המילניום השלישי: טיפוס ספורטיבי בסביבה אלפינית. גרזני קרח, קרמפונים על הנעליים ויאללה, בכל הכח...

השתלמות חילוץ עצמי

קורס בן ארבעה ימים המקנה ידע, כלים וניסיון בחילוץ עצמי (self rescue), פתרון תקלות והתמודדות עם מצבי חירום בגלישה ובטיפוס. בעיקר חילוץ עצמך או שותפך לטיפוס ממסלול מולטי-פיץ', על ידי שימוש בציוד טיפוס סטנדרטי שלוקחים למסלול כזה ממילא.

קורס אלפיניזם

זהו קורס המיועד למטפסי סלע שרוצים ללמוד מיומנויות בסיסיות בטיפוס הרים כדי לנסות ולהגיע לפסגות. הקורס בא להקנות ידע וניסיון בתחום הטיפוס האלפיני. הלימוד מתמקד בלימוד השימוש בטכניקות חבל ומיומנויות טיפוס בסיסיות בטיפוס שלג, קרח וסלע ויישומם על מסלולים בהרים.

קורסי הדרכה בטיפוס וגלישה

פירוט מלא של הקורסים וההסמכות בענף הטיפוס והגלישה, כולל הסמכה, דרישות קבלה, מבנה הקורסי ובביררכיה שלהם, כמו גם הוראות בטיחות, ניתן למצוא בחוברת הקורסים של הועדה המקצועית.  

קורס מפעילי קירות טיפוס

קורס בסיסי המכשיר להפעלת קירות טיפוס מלאכותיים לפעילויות טופ-רופ והובלה, לצעירים ומבוגרים. בוגרי הקורס מוסמכים לפתיחת קיר טיפוס, לבניית מסלולים, לתחזוקה ולניהול פעילויות, חוגים ואירועים. במהלך הקורס יינתן דגש על פתרון תקלות נפוצות וידע מעשי שיתרום לבטיחות ויעילות בפעילות.

קורס מדריכי גלישה

קורס מתקדם בעבודת חבל המכשיר מדריכים לשילוח במצוקים ובטיולי קניונינג, לשילוח באומגה ולניהול פעילויות טופ-רופ בשטח. בקורס יילמדו נושאים עיוניים ומעשיים ברמה גבוהה ויינתן דגש מיוחד על פתרון תקלות בזמן עבודת חבל, על משטח העבודה ובאוויר, כולל חילוצים פשוטים וחשיבה יצירתית.

קורס מדריכי טיפוס ספורטיבי

קורס המתמקד בהיבטים הספורטיביים והתחרותיים של הטיפוס. הקורס מכשיר מפעילי קירות בעלי נסיון בטיפוס לאימון ולימוד של חוגים ונבחרות ילדים ונוער. בקורס יילמדו נושאים עיוניים ומעשיים ברמה גבוהה: מדעי הספורט, פסיכולוגיה, פיזיולוגיה ותורת האימון, בניית תכנית אימונים אישית וקבוצתית, הכנה לתחרויות וכו'.

קורס בוני אומגות

קורס בוני אומגות הינו קורס מעשי בו מתרגלים החניכים בנייה ותפעול של מגוון סוגי אומגות תוך הבנה תיאורטית של המערכות השונות. הקורס עוסק בהיבטים פיזיקאליים של רכיבי המערכת. בוגרי הקורס מוסמכים לבניית אומגות חבל. במהלך הקורס יינתן דגש על פתרון תקלות נפוצות וידע מעשי שיתרום לבטיחות ויעילות בפעילות.

קורס מדריכי טיפוס

קורס מתקדם המכשיר מדריכים להעברת קורסי גלישה, קורסי קניונינג וקורסי טיפוס בסיסיים ומתקדמים. בוגרי הקורס מוסמכים גם להדרכה של קורסים בהרים: מסלולים ארוכים, טיפוס מלאכותי, מפלי קרח והרים. מדריכי טיפוס יכולים לטפס עם לקוחות במגוון של מסלולים וסביבות. הקורס מתמקד במתודיקה של הדרכה בשטח ושליטה בחניכים, מעשית ותיאורטית. במהלך הקורס יועברו נושאים מתקדמים כגון פתרון בעיות מורכבות, חילוץ מוביל, הדרכת הובלה ולימוד טכניקות טיפוס. כמו כן יילמדו בקורס נושאים נוספים כגון מטאורולוגיה, גיאולוגיה, שמירת טבע, בניית מסלולים לתחרויות, רפואה של טיפוס, פגיעות אקלים ועוד.

קורס מדריכי גלישה בכירים

קורס מתקדם המכשיר מדריכים להעברת קורסי גלישה וקורסי קניונינג. הקורס מתמקד במתודיקה של הדרכה בשטח ושליטה בחניכים, מעשית ותיאורטית. במהלך הקורס יועברו נושאים מתקדמים כגון פתרון בעיות מורכבות, חילוץ מוביל, והדרכה ולימוד של כל הנושאים הנדרשים.


תרמו לדף זה: מיכה יניב ואחרים...